Widzisz ten komunikat ponieważ twoja przeglądarka nie obsługuję znacznika embed. Dlatego nie możesz w pełni korzystać ze strony internetowej. W tym miejscu powinien wyswietlić się element flash na temat badań termowizyjnych.


Badanie Termowizyjne

Marketing

Zapraszamy na stronę firmy MarketingAD.pl, jest to agencja reklamowa mieszcząca się w Sopocie.

Fotografia domu i mieszkań

Szukasz fotografa pomieszczeń, interesują Ciebie zdjęcia produktowe lub packshoty? Sprawdź naszą ofertę na zdjęcia reklamowe.

Najczęstsze przyczyny utraty ciepła w budynku.


Badanie termowizyjne pomaga wykryć miejsca przez, które z budynku ucieka ciepło. W ten sposób możemy znacząco obniżyć koszty jaki ponosimy na ogrzewanie. Warto zatroszczyć się o to, aby zminimalizować utratę energii cieplnej. W poniższym artykule opisujemy najczęstsze przyczyny utraty ciepła w budynkach.


Drzwi i Okna.

Główną przyczyną utraty ciepła w większości budynków są nieszczelne okna i drzwi. Zwichrowane okna lub szczeliny w miejscach łączenia okien lub drzwi ze ścianą wpływają negatywnie na warunki cieplne budynku. Jeżeli uda się uszczelnić te miejsca możliwa jest redukcja utraty energii cieplnej nawet o 30%. Jest to duży zysk, przy stosunkowo małym nakładzie pracy.


Brak izolacji lub zła izolacja budynku – mostki ciepła.

Miejscowe braki izolacji lub zła izolacja wieńców i nadproży powodują powstawanie tzw. mostków cieplnych. W miejscach tych mogą powstawać wykroplenia pary wodnej a co za tym idzie pleśni. Takie nieszczelności lub zbyt słaba izolacja ścian powodują większe zużycie energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń, a w przypadku wielu procesów przemysłowych mogą powodować większą awaryjność urządzeń.


Czym jest mostek ciepła?

Mostek termiczny zwany także mostkiem cieplnym to miejsce w konstrukcji budynku o znacznie wyższym niż sąsiadujące z nim elementy współczynniku przewodzenia ciepła. Mostek ciepła Występuje wszędzie tam, gdzie ciągłość izolacji cieplnej nie jest zachowana. Na skutek tej cechy, przy różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku, dochodzi do punktowego wychładzania przegrody. Poprzez mostek termiczny następuje więc wzmożona, niekontrolowana utrata ciepła. W miejscu powstawania mostka cieplnego temperatura powierzchni ściany obniża się często do tego stopnia, że przekroczony zostaje temperatura punktu rosy - skraplania się pary wodnej. Zjawisko to niesie ze sobą duże ryzyko zawilgocenia ścian pomieszczenia rozwoju grzyba i pleśni.

Inne miejsca utraty ciepła w budynku.

Poważnym problemem mogą być nieszczelności wywołane złym łączeniem lub pęknięciem materiałów z których zbudowany jest budynek. Częstą przyczyna utraty ciepła są podłogi pomieszczeń posadowionych na gruncie o głównie ze względy na zła izolację.


Dlaczego warto przeprowadzic badania termograficzne?

Wykrycie miejsc utraty ciepła bez badania termowizyjnego nie jest prostym zadaniem. Dlatego warto przeprowadzić badanie termograficzne, które pozwoli wykryć słabe punkty termiczne naszego budynku i zoptymalizować koszty jego ocieplenia. Dzięki termowizji nie działamy po omacku ale mamy pełen obraz termiczny naszego budynku. Być może nie trzeba ocieplać wszystkich ścian, dachu, wymieniać okien i drzwi. Być może ocieplenie domu można przeprowadzić w mniejszym zakresie ponosząc mniejsze koszty.Czy wiesz, że: Audyt Energetyczny Budynku - jest to ekspertyza dotycząca analizy kosztów ogrzewania obiektu, instalacji ciepłej wody użytkowej, wentylacji, klimatyzacji i innych urządzeń energochłonnych z ukierunkowaniem na ich optymalizację.

Informacje na temat badań termowizyjnych.Czym jest termowizja.

1. Czym jest termowizja?

W tej części serwisu omawiamy na czym polega badanie termowizyjne i jakie korzyści możemy dzięki niemu uzyskać. Pokazujemy procesy fizyczne, które są wykorzystywane w badaniu termograficznym i które pozwalają uzyskać termo diagnozę budynków. Pozwoli to nam na zrozumienie jakie możliwości niesie ze sobą wykorzystanie kamery termowizyjnej.

Przyczynu utraty ciepła w domu.

2. Przyczyny utraty ciepła.

Dlaczego z naszego budynku ucieka ciepło? Aby zminimalizować wydatki ponoszone na energię cieplną, warto poznać najczęstsze przyczyny utraty ciepła w budynku. W tej części serwisu postaramy się pokazać gdzie znajdują się newralgiczne miejsca ucieczki ciepła z naszego domu. Dzięki czemu będziemy mogli poprawić jego termoizolację.

Kiedy przeprowadzić badania kamera termowizyjną.

3. Kiedy przeprowadzić badania termowizyjne?

Wiemy już na czym polega badanie termowizyjne i czym jest termo diagnoza. Kiedy zatem warto przeprowadzić badania termograficzne, w zimę a może w lato? Czy termo-diagnoza powinna być wykonana przed ociepleniem czy po dokonaniu ocieplenia budynku? W tej części serwisu odpowiadamy na te pytania.

Badania termograficzne - profesjonalne firmy.

4. Wybór firmy.

Podsumowanie wszystkiego co dotyczy badań termowizyjnych oraz wskazówki dotyczące badania termowizyjnego. Podpowiadamy w jaki sposób wybrać firmę przeprowadzającą badania termowizyjne, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej firmy, jakie są koszty badania termowizyjnego.

Termowizja.e26 to serwis edykacyjny dla osób zainteresowanych badaniem termowizyjnym.