Widzisz ten komunikat ponieważ twoja przeglądarka nie obsługuję znacznika embed. Dlatego nie możesz w pełni korzystać ze strony internetowej. W tym miejscu powinien wyswietlić się element flash na temat badań termowizyjnych.


Badanie Termowizyjne

Marketing

Zapraszamy na stronę firmy MarketingAD.pl, jest to agencja reklamowa mieszcząca się w Sopocie.

Fotografia domu i mieszkań

Szukasz fotografa pomieszczeń, interesują Ciebie zdjęcia produktowe lub packshoty? Sprawdź naszą ofertę na zdjęcia reklamowe.

Czym jest badanie termowizyjne?

Termowizja inaczej zwana termografią jest to proces rejestracji promieniowania cieplnego, które emitowane jest przez ciała fizyczne. Badanie termowizyjne ma na celu zobrazowanie w paśmie średniej podczerwieni (długości fali od ok. 900 do 1400 nm) ciepła emitowanego przez obiekty fizyczne. Termografia pozwala na rejestrację promieniowania cieplnego emitowanego przez wszystkie ciała fizyczne w przedziale temperatur spotykanych w warunkach codziennych, bez konieczności oświetlania ich zewnętrznym źródłem światła.

Badanie termowizyjne pozwala na precyzyjny pomiar temperatury obiektów. Głównie badanie termowizyjne przeprowadzane jest w celu określenia poziomu emitowania i utraty energii cieplnej w budynkach mieszkalnych i biurowych, instalacjach energetycznych i urządzeniach przemysłowych. Badania termowizyjne w budownictwie to najlepszy sposób wykrycia miejsc ucieczki ciepła tzw. mostków termicznych, punkt rosy, a także oceny stanu cieplnego obiektu.

Badanie termowizyjne jest metodą wykrywania wszelkich nieprawidłowości, w których główną rolę odgrywa rozkład temperatur. Termografia znajduje zastosowanie w budownictwie, energetyce, ciepłownictwie i medycynie. Badanie termograficzne pozwala na przeprowadzenie diagnostyki urządzeń mechanicznych, obwodów elektrycznych, budynków oraz wszędzie tam gdzie istotną rolę odgrywa rozkład temperatury.


Wykorzystanie kamery termowizyjnej w badaniu termograficznym.

Termografia inaczej termowizja (ang. thermovision) to specjalistyczny rodzaj badań przeprowadzany przez kamery termowizyjne. Kamera termowizyjna umożliwiaj obserwację ciepła emitowanego przez obiekty znajdujący się w polu widzenia kamery termowizyjnej, a dokładniej emisję promieniowania podczerwonego.

Podczerwona część widma zostaje następnie przetworzone w postać kolorowej mapy obrazującej rozkład temperatur. Każdy obiekt i ciało, którego temperatura jest wyższa od zera bezwzględnego jest źródłem promieniowania w paśmie średniej podczerwieni, czyli promieniowaniu podczerwonym o długości fali od ok. 0,9 do 14 μm.

Działanie kamery termowizyjnej opiera się na zjawisku fizycznym polegającym na emitowaniu fal elektromagnetycznych przez każde ciało, którego temperatura jest wyższa od zera bezwzględnego. Intensywność promieniowania podczerwonego proporcjonalna jest do temperatury ciała. Zasada działania kamer termowizyjnych opiera się na prawie Stefana-Boltzmanna.


Zastosowanie badań termograficznych w budownictwie.

Pomiary termowizyjne (pomiary termograficzne) oprócz zastosowania w przemyśle mają duże zastosowanie w budownictwie. Badania termograficzne w budownictwie mają ogromny szereg zastosowań, a ich wykorzystanie może pomóc zarówno w diagnostyce anomalii technicznych jak i w zmniejszeniu kosztów ogrzewania zimą oraz poprawy komfortu cieplnego latem.

Badanie termowizyjne pomaga wykryć obszary którymi ucieka ciepło z budynku, dzięki czemu możliwe jest zapobieganie utraty ciepła a co za tym idzie w znaczący sposób obniżyć koszty eksploatacji budynku.

Badaniu termowizji podlegają wszystkie elementy ścian zewnętrznych budynku, okna drzwi, dachy, podłogi. Badania termograficzne stosowane w budownictwie stanowią doskonałą metodę diagnozowania oraz kontrolowania stanu technicznego obiektów.Czy wiesz, że: Promieniowanie Podczerwone - to promieniowaniem elektromagnetycznym, rozciągające się w zakresie długości fal od 780 nm do 1 mm czyli pomiędzy światłem widzialnym i mikrofalami (falami radiowymi).

Informacje na temat badań termowizyjnych.Czym jest termowizja.

1. Czym jest termowizja?

W tej części serwisu omawiamy na czym polega badanie termowizyjne i jakie korzyści możemy dzięki niemu uzyskać. Pokazujemy procesy fizyczne, które są wykorzystywane w badaniu termograficznym i które pozwalają uzyskać termo diagnozę budynków. Pozwoli to nam na zrozumienie jakie możliwości niesie ze sobą wykorzystanie kamery termowizyjnej.

Przyczynu utraty ciepła w domu.

2. Przyczyny utraty ciepła.

Dlaczego z naszego budynku ucieka ciepło? Aby zminimalizować wydatki ponoszone na energię cieplną, warto poznać najczęstsze przyczyny utraty ciepła w budynku. W tej części serwisu postaramy się pokazać gdzie znajdują się newralgiczne miejsca ucieczki ciepła z naszego domu. Dzięki czemu będziemy mogli poprawić jego termoizolację.

Kiedy przeprowadzić badania kamera termowizyjną.

3. Kiedy przeprowadzić badania termowizyjne?

Wiemy już na czym polega badanie termowizyjne i czym jest termo diagnoza. Kiedy zatem warto przeprowadzić badania termograficzne, w zimę a może w lato? Czy termo-diagnoza powinna być wykonana przed ociepleniem czy po dokonaniu ocieplenia budynku? W tej części serwisu odpowiadamy na te pytania.

Badania termograficzne - profesjonalne firmy.

4. Wybór firmy.

Podsumowanie wszystkiego co dotyczy badań termowizyjnych oraz wskazówki dotyczące badania termowizyjnego. Podpowiadamy w jaki sposób wybrać firmę przeprowadzającą badania termowizyjne, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej firmy, jakie są koszty badania termowizyjnego.

Termowizja.e26 to serwis edykacyjny dla osób zainteresowanych badaniem termowizyjnym.