Widzisz ten komunikat ponieważ twoja przeglądarka nie obsługuję znacznika embed. Dlatego nie możesz w pełni korzystać ze strony internetowej. W tym miejscu powinien wyswietlić się element flash na temat badań termowizyjnych.


Badanie Termowizyjne

Marketing

Zapraszamy na stronę firmy MarketingAD.pl, jest to agencja reklamowa mieszcząca się w Sopocie.

Fotografia domu i mieszkań

Szukasz fotografa pomieszczeń, interesują Ciebie zdjęcia produktowe lub packshoty? Sprawdź naszą ofertę na zdjęcia reklamowe.

Kiedy warto przeprowadzać badania termowizyjne.

Wiemy już na czym polegają badania termowizyjne i jakie informacje możemy dzięki nim uzyskać. Warto zastanowić się w jakich sytuacjach powinniśmy przeprowadzić audyt ocieplenia naszego domu. Czy powinniśmy sprawdzić budynek przed ociepleniem czy po wykonaniu ocieplenia? Postaramy się podpowiedzieć w jakich przypadkach warto przeprowadzić badania termowizyjne.Odbiór techniczny budynku - kontrola jakości wykonania i wykrywanie wad projektowych budynków.

Badania termograficzne budynków mogą być wykonywane jako odbiory techniczne po budowie lub jako ekspertyzy związane z projektowanym ociepleniem. W przypadku badania termowizyjnego nieruchomości ma ono na celu wykrycie nieprawidłowości związanych z utrata cieplną budynku. Badanie termowizyjne wykrywa wady wynikające ze złego projektu lub wykonania izolacji cieplnej.

Uwaga!
Kontroli mogą podlegać nie tylko ściany, podłogi czy dachy ale również elementy instalacyjne budynku. Badania mogą wykazać zatory w rurach instalacji centralnego ogrzewania, przebieg instalacji ogrzewania podłogowego oraz jego nieszczelności, przebieg rur wodnych oraz wiele innych. Przy pomocy badań termowizyjnych można także skontrolować jakość wykonania połączeń czynnych instalacji elektrycznych - metoda ta ujawni wszystkie słabe połączenia w elementach instalacji przez które płynie prąd.Badanie termowizyjne przed zakupem domu.

Przed zakupem nieruchomości warto sprawdzić jaki jest faktyczny stan izolacji cieplnej domu. Badanie termowizyjne pozwoli ustalić czy budynek jest dobrze zaizolowany i pozwoli ustalić ewentualne miejsca którędy ucieka ciepło. Badanie termowizyjne pozwoli ustalić gdzie występują zawilgocenia i w jakim są stadium, czy okna i drzwi są szczelne, czy wentylacja działa prawidłowo, czy nie ma pęknięć w ścianach i innych elementach konstrukcyjnych domu, których nie widać gołym okiem.Badanie jakości wykonanej izolacji budynku.

Decydując się na ocieplenie budynku, kierujemy się chęcią poprawy jego izolacji termicznej. Zabezpieczamy w ten sposób zarówno stan techniczny budynku jak i zmniejszamy koszty jego eksploatacji. Jeżeli mamy wątpliwości co do prawidłowego wykonania izolacji przez wykonawcę, możemy przeprowadzić badanie termograficzne, które pozwoli na wykrycie wszystkich nieprawidłowości w wykonaniu izolacji budynku.Na podstawie badania możemy domagać się wykonania poprawek w źle wykonanej izolacji budynku.Badanie termograficzne przed ociepleniem domu.

Przed ociepleniem budynku warto przeprowadzić badanie termograficzne, które pozwoli wykryć słabe punkty termiczne naszego budynku i zoptymalizować koszty jego ocieplenia. Dzięki termowizji nie działamy po omacku ale mamy pełen obraz termiczny naszego budynku. Być może nie trzeba ocieplać wszystkich ścian, dachu, wymieniać okien i drzwi. Być może ocieplenie domu można przeprowadzić w mniejszym zakresie ponosząc mniejsze koszty.
Czy wiesz, że: Mostek Cieplny – część zewnętrznej obudowy pomieszczeń, w której opór cieplny, w stosunku do części zasadniczej jest znacznie osłabiony. Przyczyną powstawania mostka cieplnego mogą być zmiany geometrii obiektu, niejednorodność materiału, uszkodzenia materiałów.

Informacje na temat badań termowizyjnych.Czym jest termowizja.

1. Czym jest termowizja?

W tej części serwisu omawiamy na czym polega badanie termowizyjne i jakie korzyści możemy dzięki niemu uzyskać. Pokazujemy procesy fizyczne, które są wykorzystywane w badaniu termograficznym i które pozwalają uzyskać termo diagnozę budynków. Pozwoli to nam na zrozumienie jakie możliwości niesie ze sobą wykorzystanie kamery termowizyjnej.

Przyczynu utraty ciepła w domu.

2. Przyczyny utraty ciepła.

Dlaczego z naszego budynku ucieka ciepło? Aby zminimalizować wydatki ponoszone na energię cieplną, warto poznać najczęstsze przyczyny utraty ciepła w budynku. W tej części serwisu postaramy się pokazać gdzie znajdują się newralgiczne miejsca ucieczki ciepła z naszego domu. Dzięki czemu będziemy mogli poprawić jego termoizolację.

Kiedy przeprowadzić badania kamera termowizyjną.

3. Kiedy przeprowadzić badania termowizyjne?

Wiemy już na czym polega badanie termowizyjne i czym jest termo diagnoza. Kiedy zatem warto przeprowadzić badania termograficzne, w zimę a może w lato? Czy termo-diagnoza powinna być wykonana przed ociepleniem czy po dokonaniu ocieplenia budynku? W tej części serwisu odpowiadamy na te pytania.

Badania termograficzne - profesjonalne firmy.

4. Wybór firmy.

Podsumowanie wszystkiego co dotyczy badań termowizyjnych oraz wskazówki dotyczące badania termowizyjnego. Podpowiadamy w jaki sposób wybrać firmę przeprowadzającą badania termowizyjne, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej firmy, jakie są koszty badania termowizyjnego.

Termowizja.e26 to serwis edykacyjny dla osób zainteresowanych badaniem termowizyjnym.